Prstene na nohu

Prsteň na nohu s ornamentomNa prvý pohľad by ste si možno mysleli, že prstene na nohu patria k nedávnym módnym doplnkom a nosí ich iba mládež. Omyl. Ozdoby na nohu majú svoju bohatú históriu so svojím počiatkom v Indii. Ženy tam nosia šperky prakticky už od narodenia a výnimkou nie sú ani prstene na nohách. V niektorých kmeňoch nosia ženy podľa tradície prsteň na nohe ako znak toho, že sú už vydaté. Ak by sme cestovali medzi tamojšími ľuďmi ďalej videli by sme túto ozdobu aj na mužských nohách – je to pre nich symbol sily.

Dnes je prsteň na nohe netradičný a zaujímavý. Stal sa dokonalou ozdobou na leto kedy chce každá žena ukázať krásne nohy. Ak teda túžite upútať pozornosť nielen trendy lakom na nechty alebo retiazkou okolo členka, zaobstarajte si svoj prsteň na nohu a sama uvidíte, ako sa budú sypať chvály na vašu adresu.

Prsteň na nohu TribalTieto prstene sú vyrábané z najrôznejších kovov takže výber zostáva na vašom vkuse. Najčastejšie sa stretnete so striebrom pretože sa dobre ohýba a prsteň sa tak môže dokonale prispôsobiť veľkosti akú potrebujete, no zriedkavé nie je ani zlato či chirurgická oceľ. Vybrať si môžete jednoduchý s jemnými ornamentmi alebo zdobený (perla, zirkón a i.).

Svoj prsteň na nohe by ste si mali odložiť v prípade, že chcete ísť spať, sprchovať sa, natiahnuť na nohy ponožky a nosiť uzavretú obuv.


Veľkosť prsteňa je obvykle udávaná v milimetroch a odpovedá veľkosti obvodu prsta. Najspoľahlivejšie meranie je meranie klenotníckymi krúžkami priamo v predajni.

Dámske štandardné veľkosti sa pohybujú v rozpätí od 49 do 63 (najpredávanejšie sú 53 až 57), pánske štandardné veľkosti od 57 do 69 (najpredávanejšie medzi 61 až 65).

Všetko pod alebo nad týmito veľkosťami je nadštandard ktorý v predajniach nenájdete. Ak potrebujete prsteň zmenšiť alebo zväčšiť zájdite za overeným zlatníkom.