Prstene z bieleho zlata

Prsteň z bieleho zlataBiele zlato je aktuálne rovnako rozšírené, a medzi zákazníkmi obľúbené, ako to tradičné žlté. Samotné rýdze zlato je mäkký kov, takže sa pri výrobe šperkov nutne zmiešava s meďou, niklom alebo iným kovom aby získalo potrebnú pevnosť a odolnosť voči vonkajším nárazom a iným menším poškodeniam.

Prsteň z bieleho zlata je zliatinou čistého zlata najčastejšie s paládiom, niklom alebo mangánom. Samotný pomer prímesí závisí na samotnom výrobcovi. Vzhľadom na to, že jedna osoba z ôsmich má nepríjemnú alergiu na nikel mnoho európskych krajín upustilo od prídavkov niklu, a tak sa už v bielom zlate vyskytuje iba zriedka. Do popredia sa dostali ostatné kovy.

Prsteň z bieleho zlata Champs ElysesPrsteň z bieleho zlata je vynikajúcou voľbou pre všetky ženy. Každú totiž poteší nádherný šperk z drahého kovu. Takýto prsteň je tiež skvelou voľbou v prípade, že vaša partnerka nosí striebro, no vy jej chcete podarovať zlatý snubný prsteň. Pochopiteľne, žlté zlato by k zvyšku jej doplnkov neladilo, takže vezmite biele zlato.


Veľkosť prsteňa je obvykle udávaná v milimetroch a odpovedá veľkosti obvodu prsta. Najspoľahlivejšie meranie je meranie klenotníckymi krúžkami priamo v predajni.

Dámske štandardné veľkosti sa pohybujú v rozpätí od 49 do 63 (najpredávanejšie sú 53 až 57), pánske štandardné veľkosti od 57 do 69 (najpredávanejšie medzi 61 až 65).

Všetko pod alebo nad týmito veľkosťami je nadštandard ktorý v predajniach nenájdete. Ak potrebujete prsteň zmenšiť alebo zväčšiť zájdite za overeným zlatníkom.